Telekom Srbija je u aprilu 2007. godine dobio licencu za trećeg operatora na teritoriji Crne Gore. Prisutan je u Crnoj Gori u okviru srpsko-holandskog konzorcijuma Telekom Srbija a.d. i Ogalar B.V. Konzorcijum na teritoriji Crne Gore posluje kao Društvo za telekomunikacije m:tel d.o.o., registrovan odmah po dobijanju licence.
Telekom Srbija, u čijem je sastavu i m:tel u ovom trenutku ima preko 5.000.000 korisnika mobilne i preko 3.000.000 korisnika fiksne telefonije na tržištu Republike Srbije i Republike Srpske, sa ostvarenim godišnjim prihodom u 2006. godini preko 1 milijarde eura.
Po dobijanju licence za rad mreže mobilne telefonije, Telekom Srbija je sebi postavio za cilj da na teritoriji Crne Gore izgradi mrežu po najvišim svjetskim standardima, mrežu koja će korisnicima omogućiti korišćenje najsavremenijih usluga. U rekordnom, do sada vjerovatno nezabilježenom, roku od samo 77 dana od dobijanja licence, podignuta najsavremenija mobilna mreža sa opremom renomiranih svjetskih proizvođača kao što su Ericsson i Comverse, u koju je do početka komercijalnog rada uloženo preko 50 miliona, a planirano je da u narednoj fazi bude investirano još 50 miliona eura.
m:tel mreža počela je sa radom 9. jula 2007. godine. Korisnicima su m:tel usluge od samog starta dostupne u poslovnicama u Podgorici, Kotoru, Herceg Novom, Budvi, Ulcinju i Baru, kao i kod ovlašćenih dilera i distributera širom Crne Gore, a 24 sata dnevno na raspolaganju im je i najsavremeniji Korisnički centar. U septembru su otvorene poslovnice u Cetinju i Nikšiću, početkom oktobra i u Pljevljima, Beranama, Bijelom Polju i Kolašinu, a u novembru 2007. godine, i u Rožajama.
Pored prepaid-a i postpaid-a, usluga GSM i UMTS mreže, m:tel je građanima Crne Gore ponudio i usluge fiksne telefonije i interneta zasnovanog na WiMAX tehnologiji. Kompanija m:tel je WiMAX mrežom pokrila veći dio Podgorice a u cilju da usluge budu dostupne svim građanima i pravnim licima u Crnoj Gori, planirano je da se do kraja godine pokrije kompletna teritorija Crne Gore.
Instalacija WiMAX-a u Crnoj Gori predstavlja jednu od najvećih u regionu (po broju baznih stanica, planiranom broju korisnika kao i pokrivenosti teritorije Republike Crne Gore).
WiMAX je bežična pristupna tehnologije preko koje će biti pružene usluge fiksne telefonije i "bežicnog ADSL-a" kako za rezidencijalne tako i za poslovne korisnike. m:tel uskoro završava implementaciju MPLS mreže tako da će poslovni korisnici biti u mogućnosti da koriste i široku lepezu naprednih servisa.
Integracija ove tri tehnogije ( WiMAX - MPLS - IMS) predstavlja prvo NGN (Next Generation Network - Mreža Sljedeće Generacije) rješenje u Crnoj Gori.
Takođe, u skladu sa svojim društveno odgovornom ponašanjem, m:tel će podržavati projekte lokalne zajednice, a u želji da uzme učešće u svim oblastima društvenog života m:tel će posebnu podršku pružiti socijalnim, kulturnim, obrazovnim i sportskim programima i inicijativama. Zaposleni su strateški resursi kompanije. m:tel prepoznaje važnost uloge profesionalno uigranog tima, vjerujući da njegov doprinos predstavlja ključni faktor uspjeha svake institucije. U m:tel-u ima preko 245 zaposlenih, čija je prosječna starost 30 godina.